umów wizytę:

Obszar-roboczy-10

Lekarz I Oddziału Kardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach  – Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca.
Ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny w 2003, po stażu podyplomowym zdałem Lekarski Egzamin Państwowy w 2004, od 2005r do chwili obecnej pracuję w I Oddziale Kardiologii, którego Ordynatorem jest Profesor dr hab. n. med. Katarzyna Mizia – Stec (uprzednio Prof. dr hab. n. med. Maria Trusz – Gluza).
Lata 2006/2007 – praca w Zakładzie Kardiologii Inwazyjnej (koronarografie, angioplastyki).
Od 2007 roku pracuję w Pracowni Elektrofizjologii i Ablacji (jednostka I Oddziału Kardiologii) wykonując badania elektrofizjologiczne i ablacje substratów zaburzeń rytmu serca,
W 2010 roku złożyłem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z chorób wewnętrznych.
W 2015 roku złożyłem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z kardiologii.
Jestem w trakcie przewodu doktorskiego z dziedziny leczenia migotania przedsionków.

Lek. med. Jarosław Kolasa

Realizujemy operacje barku w naszym szpitalu w Myszkowie. Oferowana przez nas artroskopia cechuje się niewielką inwazyjnością, pozostawia małe blizny oraz nie wymaga długotrwałej rehabilitacji i długiego pobytu w szpitalu. Po jej wykonaniu pacjent może szybko powrócić do codziennych aktywności.

Podczas trwania zabiegu realizowane są małe nacięcia o średnicy nie większej niż 8 mm. Pacjent układa się do operacji w pozycji półsiedzącej lub bocznej, a bark zostaje umiejscowiony na wyciągu. Przez nacięcia zostaje wprowadzony do środka ciała artroskop oraz bardzo niewielkie, chirurgiczne narzędzia. Operacja barku jaką jest artroskopia przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

 

Operacje barku śląskie – wskazania

Zabiegi artroskopii, czyli operacje barku, wykonywane w naszym szpitalu w województwie śląskim, przeprowadza się u osób, które na skutek doznanych chorób i urazów doświadczają bólu, ograniczenia ruchomości, stabilności czy blokowania się stawu. Do częstych schorzeń, które są wskazaniami do operacji barku metodą artroskopii zalicza się:

  • zapalenie kaletki podbarkowej,
  • uszkodzenie, zdegenerowanie lub zerwanie stożka rotatorów,
  • uszkodzenie obrąbka stawowego,
  • przewlekłe zapalenie błony maziowej,
  • ciasnota podbarkowa,
  • wolne ciała stawowe,
  • zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego,
  • masywne zwapnienia ścięgien stożka,
  • zarostowe zapalenie torebki stawowej, czyli tak zwany bark zamrożony.

 

W okresie od jednego do dwóch tygodni po wykonanym zabiegu operacji barku, konieczne jest unieruchomienie stawu przez stosowanie ortezy lub temblaka. Istotną rolę odgrywa odpowiednia rehabilitacja, która umożliwia między innymi odzyskanie poprawnej motoryki.