umów wizytę:

obszar roboczy

W ramach działalności poradni chirurgii ogólnej w szpitalu w Myszkowie, prowadzone są konsultacje, diagnostyka oraz leczenie schorzeń chirurgicznych. Nasi specjaliści wykonują zabiegi z zakresu tak zwanej małej chirurgii, które są realizowane przy znieczuleniu miejscowym. Zaliczają się do nich między innymi drobne zabiegi chirurgiczne skóry i tkanek podskórnych. Lekarze wykonują między innymi operacje wrastających paznokci, usuwanie znamion skórnych, barwnikowych, tłuszczaków, włókniaków i kaszaków a także owrzodzeń skóry, które podejrzewa się o charakter nowotworowy. Wszelkie usunięte zmiany przesyłane są do dalszego badania histopatologicznego. Jest to badanie mikroskopowe, które pozwala wykluczyć złośliwy charakter danej zmiany oraz potwierdzić jej całkowite usunięcie.

Świadczymy również usługi ambulatoryjnego leczenia oraz opieki pooperacyjnej (na przykład usuwanie szwów czy zmiana opatrunków). Nasza poradnia chirurgii ogólnej posiada dostęp do różnego rodzaju badań dodatkowych, takich jak badania endoskopowe (kolonoskopia, gastroskopia) oraz obrazowe (między innymi USG, RTG). Realizujemy także potrzebne badania laboratoryjne, dzięki pracy laboratorium analitycznego, działającego w obrębie naszego szpitala. Zapisy do poradni chirurgii ogólnej prowadzone są przez rejestrację w naszej przyszpitalnej przychodni.

W razie pytań i wątpliwości związanych ze świadczonymi przez nas usługami medycznymi, zapraszamy do kontaktu.

PORADNIA CHIRURGII OGÓLNEJ

Realizujemy operacje barku w naszym szpitalu w Myszkowie. Oferowana przez nas artroskopia cechuje się niewielką inwazyjnością, pozostawia małe blizny oraz nie wymaga długotrwałej rehabilitacji i długiego pobytu w szpitalu. Po jej wykonaniu pacjent może szybko powrócić do codziennych aktywności.

Podczas trwania zabiegu realizowane są małe nacięcia o średnicy nie większej niż 8 mm. Pacjent układa się do operacji w pozycji półsiedzącej lub bocznej, a bark zostaje umiejscowiony na wyciągu. Przez nacięcia zostaje wprowadzony do środka ciała artroskop oraz bardzo niewielkie, chirurgiczne narzędzia. Operacja barku jaką jest artroskopia przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

 

Operacje barku śląskie – wskazania

Zabiegi artroskopii, czyli operacje barku, wykonywane w naszym szpitalu w województwie śląskim, przeprowadza się u osób, które na skutek doznanych chorób i urazów doświadczają bólu, ograniczenia ruchomości, stabilności czy blokowania się stawu. Do częstych schorzeń, które są wskazaniami do operacji barku metodą artroskopii zalicza się:

  • zapalenie kaletki podbarkowej,
  • uszkodzenie, zdegenerowanie lub zerwanie stożka rotatorów,
  • uszkodzenie obrąbka stawowego,
  • przewlekłe zapalenie błony maziowej,
  • ciasnota podbarkowa,
  • wolne ciała stawowe,
  • zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego,
  • masywne zwapnienia ścięgien stożka,
  • zarostowe zapalenie torebki stawowej, czyli tak zwany bark zamrożony.

 

W okresie od jednego do dwóch tygodni po wykonanym zabiegu operacji barku, konieczne jest unieruchomienie stawu przez stosowanie ortezy lub temblaka. Istotną rolę odgrywa odpowiednia rehabilitacja, która umożliwia między innymi odzyskanie poprawnej motoryki.