umów wizytę:

Ortopeda Myszków – doświadczona kadra w Szpitalu Jakubiec

Jeśli potrzebują Państwo usług diagnostyki oraz leczenia, które wykona doświadczony ortopeda, zapraszamy do skorzystania z oferty naszego szpitala w Myszkowie. Nasi lekarze zapewniają także kwalifikacje do zabiegów. Ortopeda zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem różnego rodzaju schorzeń i urazów narządów ruchu oraz wad rozwojowych. Zapewniamy kompleksową opiekę, wykonując również w naszym szpitalu zabiegi ortopedyczne, takie jak artroskopia kolan oraz barku.

Wizyta u ortopedy obejmuje wywiad z pacjentem oraz obejrzenie części ciała, która przysparza przykrych dolegliwości. Lekarz może również wykonać badanie USG. Dodatkowo możliwe jest, że pacjent otrzyma zalecenie wykonania badań dodatkowych, takich jak rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa. W przypadku, gdy chory wymaga operacji, dostaje odpowiednie skierowanie.

 

Kiedy warto wybrać się do ortopedy?

Dużą grupę schorzeń, których leczeniem zajmuje się ortopeda, stanowią stany pourazowe, takie jak ograniczenia ruchomości, przykurcze czy deformacje kości. Także nabyte schorzenia i zwyrodnienia, na przykład haluksy, kwalifikują się do podjęcia działań ortopedycznych. Niepokój powinny wzbudzić również pojawiające się trzaski w stawach podczas ruchu.

Odczuwany, przewlekły ból narządów ruchu, na przykład kolan czy kręgosłupa, powinien skłonić osobę doświadczającą objawów do wizyty u ortopedy. W przypadku małych dzieci, należy zabrać się je na wizytę u ortopedy pomiędzy szóstym a ósmym miesiącem ich życia. Umożliwia to kontrolę budowy szkieletu, mięśni i stawów oraz wczesne wykrycie ewentualnych wad wrodzonych i ich korekcję.