umów wizytę:

Artroskopia kolana – Myszków

Oferujemy zabiegi artroskopii kolana, które przeprowadzamy w Myszkowie. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów ortopedycznych. Charakteryzuje się małą inwazyjnością i przeprowadzany jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym (od pasa w dół) lub ogólnym (zwłaszcza w przypadku, gdy pacjentem jest dziecko). Podczas zabiegu lekarz wykonuje niewielkie nacięcia w obrębie stawu, które umożliwiają wprowadzenie potrzebnych narzędzi, w tym artroskopu, będącego miniaturową kamerką na elastycznym przewodzie.

Artroskopia kolana stosowana jest jako metoda leczenia po urazie lub przeciążeniu stawu, do których może dojść na skutek aktywności fizycznej albo przebytych chorób. Zabieg ten można przeprowadzać jako diagnostykę lub metodę naprawczą. W tym drugim przypadku, celem artroskopii kolana jest wyeliminowanie części stawu kolanowego, która jest przyczyną przykrych dolegliwości. Zabieg artroskopii kolana pozwala na zachowanie dużej precyzji, dzięki możliwości obserwacji na ekranie powiększonego obszaru operacyjnego.

 

Artroskopia kolana śląskie – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazaniem do realizacji artroskopii kolana, którą wykonujemy w naszym szpitalu w województwie śląskim, są między innymi stany występujące po urazach skrętnych, jak również przewlekły ból i ograniczenie ruchomości stawu. Zabieg artroskopii wykonuje się również w przypadku stwierdzenia obecności ciał obcych, zmian zwyrodnieniowych czy nowotworowych, a także w sytuacji uszkodzenia więzadeł, łąkotek, chrząstki stawowej czy rzepki.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu artroskopii kolana jest zaawansowana, zwyrodnieniowa choroba stawu kolanowego, wymagająca endoprotezy. Również osoby chorujące na chorobę niedokrwienną serca, nieuregulowane nadciśnienie lub cukrzycę, nie powinny poddawać się zabiegowi. Wszelkie patologie i uszkodzenia stawu kolanowego, które rokują na wyleczenie dzięki metodom zachowawczym lub rehabilitacji, także zaliczane są do grupy przeciwwskazań.