umów wizytę:

Dr n. med. Mariusz Kowalczyk

Specjalista kardiolog. Jest wieloletnim pracownikiem Kliniki Elektrokardiologii i niewydolności Serca Górnośląskiego Centrum Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ochojcu. Od 2004 jest samodzielnym operatorem w zakresie elektrokardiologii tj. implantacji stymulatorów serca, kardiowerterów-defibrylatorów oraz kardiowerterów-defibrylatorów z funkcją resynchronizującą. Wykonał ok 5000 zabiegów implantacji urządzeń wszczepialnych. Dodatkowo zajmuje się kontrolą wszystkich typów urządzeń wszczepialnych oraz kwalifikacją pacjentów do w/w zabiegów. Medycyna to jego pasja. Lubi kontakt z ludźmi i stara się wykorzystać maksymalnie swoją wiedzę medyczną aby pomóc swoim Pacjentom.

Lek. med. Grzegorz Jarosiński

Realizujemy operacje barku w naszym szpitalu w Myszkowie. Oferowana przez nas artroskopia cechuje się niewielką inwazyjnością, pozostawia małe blizny oraz nie wymaga długotrwałej rehabilitacji i długiego pobytu w szpitalu. Po jej wykonaniu pacjent może szybko powrócić do codziennych aktywności.

Podczas trwania zabiegu realizowane są małe nacięcia o średnicy nie większej niż 8 mm. Pacjent układa się do operacji w pozycji półsiedzącej lub bocznej, a bark zostaje umiejscowiony na wyciągu. Przez nacięcia zostaje wprowadzony do środka ciała artroskop oraz bardzo niewielkie, chirurgiczne narzędzia. Operacja barku jaką jest artroskopia przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Operacje barku śląskie – wskazania

Zabiegi artroskopii, czyli operacje barku, wykonywane w naszym szpitalu w województwie śląskim, przeprowadza się u osób, które na skutek doznanych chorób i urazów doświadczają bólu, ograniczenia ruchomości, stabilności czy blokowania się stawu. Do częstych schorzeń, które są wskazaniami do operacji barku metodą artroskopii zalicza się:

• zapalenie kaletki podbarkowej,
  • uszkodzenie, zdegenerowanie lub zerwanie stożka rotatorów,
  • uszkodzenie obrąbka stawowego,
  • przewlekłe zapalenie błony maziowej,
  • ciasnota podbarkowa,
  • wolne ciała stawowe,
  • zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego,
  • masywne zwapnienia ścięgien stożka,
  • zarostowe zapalenie torebki stawowej, czyli tak zwany bark zamrożony.

W okresie od jednego do dwóch tygodni po wykonanym zabiegu operacji barku, konieczne jest unieruchomienie stawu przez stosowanie ortezy lub temblaka. Istotną rolę odgrywa odpowiednia rehabilitacja, która umożliwia między innymi odzyskanie poprawnej motoryki.