umów wizytę:

Dr n. med. Wojciech Martula

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, specjalista urolog, chirurg. Obronił pracę doktorską: Porównanie klasycznej i laparoskopowej metody operacyjnego leczenia ZPN, dotyczącej zaburzeń płodności męskiej. Współpracował z Ośrodkiem Diagnostyki i Terapii Laserowej Śląskiej Akademii Medycznej, z Kliniką i Katedrą Urologii Śląskiej Akademii Medycznej w zakresie urologii dziecięcej oraz wysiłkowym nietrzymaniem moczu u kobiet. Uczestniczył w programie przeszczepów nerek Śląskiej Akademii Medycznej. Był ordynatorem oddziału Urologii w szpitalach w Bytomiu i Tarnowskich Górach, dyrektorem naczelnym WSS w Gorzowie Wielkopolskim i Lekarzem Naczelnym PCZ w Kartuzach.
Jest autorem ponad 15 publikacji naukowych. Odbył roczny staż w Brantwood Hospital w Cleveland, Ohio w USA.
Wykonuje wszystkie procedury urologiczne u dorosłych i dzieci.

Choroby w jakich specjalizuje się dr n.med. Wojciech Martula

Dr n. med. Wojciech Martula

Realizujemy operacje barku w naszym szpitalu w Myszkowie. Oferowana przez nas artroskopia cechuje się niewielką inwazyjnością, pozostawia małe blizny oraz nie wymaga długotrwałej rehabilitacji i długiego pobytu w szpitalu. Po jej wykonaniu pacjent może szybko powrócić do codziennych aktywności.

Podczas trwania zabiegu realizowane są małe nacięcia o średnicy nie większej niż 8 mm. Pacjent układa się do operacji w pozycji półsiedzącej lub bocznej, a bark zostaje umiejscowiony na wyciągu. Przez nacięcia zostaje wprowadzony do środka ciała artroskop oraz bardzo niewielkie, chirurgiczne narzędzia. Operacja barku jaką jest artroskopia przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Operacje barku śląskie – wskazania

Zabiegi artroskopii, czyli operacje barku, wykonywane w naszym szpitalu w województwie śląskim, przeprowadza się u osób, które na skutek doznanych chorób i urazów doświadczają bólu, ograniczenia ruchomości, stabilności czy blokowania się stawu. Do częstych schorzeń, które są wskazaniami do operacji barku metodą artroskopii zalicza się:

• zapalenie kaletki podbarkowej,
  • uszkodzenie, zdegenerowanie lub zerwanie stożka rotatorów,
  • uszkodzenie obrąbka stawowego,
  • przewlekłe zapalenie błony maziowej,
  • ciasnota podbarkowa,
  • wolne ciała stawowe,
  • zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego,
  • masywne zwapnienia ścięgien stożka,
  • zarostowe zapalenie torebki stawowej, czyli tak zwany bark zamrożony.

W okresie od jednego do dwóch tygodni po wykonanym zabiegu operacji barku, konieczne jest unieruchomienie stawu przez stosowanie ortezy lub temblaka. Istotną rolę odgrywa odpowiednia rehabilitacja, która umożliwia między innymi odzyskanie poprawnej motoryki.