umów wizytę:

Kardiolog Myszków

Kardiolog, z którego usług mogą Państwo skorzystać w naszym szpitalu w Myszkowie, to specjalista zajmujący się chorobami serca oraz naczyń krwionośnych, jak również wrodzonymi i nabytymi wadami tych narządów. Przykładowymi schorzeniami, które kwalifikują się do leczenia kardiologicznego są choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca oraz nadciśnienie tętnicze.

Zapewniamy opiekę doświadczonych kardiologów, dysponujących nowoczesnym sprzętem, umożliwiającym szybką diagnostykę i kompleksową pomoc medyczną. Zachęcamy do regularnego korzystania z badań profilaktycznych, które pozwalają ocenić pracę serca i stan całego układu sercowo-naczyniowego, a w konsekwencji zapobiegają rozwojowi chorób i pozwalają na ich wykrycie na wczesnym etapie.

 

Kompleksowa opieka medyczna – kardiolog w Myszkowie

Obszarem działań kardiologa, z którego usług mogą Państwo korzystać w Szpitalu Jakubiec w Myszkowie, jest stawianie diagnoz oraz przeprowadzanie badań związanych z wadami serca oraz chorobami układu krążenia i naczyń krwionośnych. Kardiolog kwalifikuje również do zabiegów operacyjnych oraz świadczy opiekę pooperacyjną nad pacjentem. Badania, które służą do diagnostyki chorób i wad serca to między innymi EKG spoczynkowe, echo serca oraz RTG klatki piersiowej, a także rezonans magnetyczny MRI.

Na badanie do kardiologa należy udać się między innymi w przypadku odczuwania przewlekłych bólów w klatce piersiowej, doznawaniu duszności czy w sytuacji nadciśnienia tętniczego. Również kołatanie serca, częste zawroty głowy oraz przewlekłe zmęczenie mogą być objawami rozwijających się schorzeń. Na wizytę należy zabrać ze sobą zebraną dokumentacje medyczną, jeśli pacjent ją posiada.